Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2015

ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Ισόπαλος έληξε ο εκτός έδρας αγώνας, της ανδρικής ομάδας του Αγροτικού Αστέρα με την αντίστοιχη ομάδα του Α.Ο Μαρίνας, το πρωί της Κυριακής 29/11/2015, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α2 ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣ Ημαθίας, με τελικό σκορ 0 – 0.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και στο 11' η μπαλιά του Χειμωνίδη βρήκε πλάγια αριστερά το Δήμου που έφυγε μόνος στην επίθεση και στην παράλληλη σέντρα που δοκίμασε, έδιωξαν οι αμυντικοί την τελευταία στιγμή , από το ύψος της μικρής περιοχής πριν τη σπρώξουν στα δίχτυα οι επιθετικοί των φιλοξενουμένων. Στη συνέχεια στο 13' σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δήμου, έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Κυριακίδης Χ. τη μπάλα η οποία πήρε τροχιά για τα δίχτυα και με δεύτερη προσπάθεια την έβγαλε κόρνερ.

Στο 15' οι επιθετικοί του Αστέρα έφυγαν στην  επίθεση,  βγάζοντας σε τετ-α-τετ το Γαλάνη, αλλά στο πλασέ που δοκίμασε απέκρουσε σωτήρια  ο Κυριακίδης Χ.

Οι γηπεδούχοι στο 18' βγήκαν στην επίθεση και στο σουτ του Ματάτη, από πλάγια θέση μπλόκαρε σταθερά ο Μαυρίδης.

Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν συνεχώς την άμυνα της Μαρίνας και το 28' στο δυνατό σουτ του Δήμου, έξω από την περιοχή,  μπλόκαρε ο Κυριακίδης Χ . Στο 37' σουτ του Εμμανουηλίδη από πλάγια θέση,  η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.

Οι γηπεδούχοι στο 38' είχαν καλή ευκαιρία με γέμισμα του Ματάτη προς την μικρή περιοχή και από κόντρες η μπάλα κατευθύνθηκε προς το τέρμα, αλλά έδιωξε ο Χειμωνίδης μπροστά από τη γραμμή.

Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα του Αστέρα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 43' με κεφάλια του Γαλάνη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δήμου, αλλά απέκρουσε τη τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα μπήκε πιο δυνατά και στο 58' στη σέντρα του Ρηγοπούλου, προς το ύψος της μικρής περιοχής πήγε στη μπάλα ο Παρασκευαϊδης και στο πλασέ που δοκίμασε,  απέκρουσε σωτηρία ο Κυριακίδης Χ.

Στο επόμενο λεπτό ευκαιρία για τους γηπεδούχους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκότση, αλλά απέκρουσε ο Μαυρίδης σε κόρνερ. Στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά στα δυο δυνατά σουτ που δοκίμασαν, στο 80’ του Μπόφτση και στο 87’ του Κυριακίδη Θ., απέκρουσε σταθερά ο τερματοφύλακας του Αστέρα (Μαυρίδης) και κράτησε το μηδέν στην εστία του.

Η απόδοση της ομάδας ήταν πολύ καλή κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και αν εκμεταλλευόταν τις ευκαιρίες που τις δόθηκαν θα είχε φύγει με θετικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ (Γεώργιος Προδρόμου): Κυριακίδης Χ.,  Μπόφτσης, Γκότσης, Κυριακίδης Σ., Γαβριηλίδης, Αδαμίδης (72' Τεζεψίδης), Δήμου, Ματάτης, Σαρμπίνος,  Κυριακίδης Θ., Πουτακίδης (75' Μισαηλίδης).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Μάριος Κατικαρίδης): Μαυρίδης, Χειμωνίδης, Κουβατσίδης, Εμμανουηλίδης, Χολέβας, Ζέρβας, Δήμου (56' Παρασκευαϊδης), Ρηγόπουλος, Αντωνιάδης, Κατσαπελίδης, Γαλάνης (75' Τσιλώνης)

Διαιτητής του αγώνα κ. Δεβετζίδης Ι. με βοηθούς κ.  Χαλατζιούκα  Α. και Ζαχαριάδη Α.