Σάββατο, 15 Οκτωβρίου 2016

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ

Ολοκληρώθηκε  η 2η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος ΕΠΣ Ημαθίας το πρωί του Σαββάτου 15/10/2016 και ο Αγροτικός Αστέρας αγωνίστηκε με την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού Νάουσας, στο γήπεδο της Αγίας Βαρβάρας και  νίκησε με 6 – 0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση με πολλές ευκαιρίες στις δυο περιοχές μέχρι και το 20’, αλλά αντέδρασαν πολύ καλά οι αμυντικοί με τους τερματοφύλακες τους.

Στη συνέχεια η ομάδα του Αθανάσιου Δεδίνη ανέβασε στροφές και προηγήθηκε στο 21’.  Το πρώτο γκολ έδωσε άλλο αέρα στους παίκτες του Αστέρα και πίεσαν περισσότερο την άμυνα των φιλοξενούμενων ενώ στο υπόλοιπο μισό του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα ακόμη και να κάνουν το 4 – 0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πέτυχε αλλά δυο τέρματα ενώ παράλληλα έχασε πολλές ευκαιρίες για την επίτευξη περισσότερων τερμάτων. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τελικό σκορ 6 – 0.

Η απόδοση της παιδικής ομάδας του Αγροτικού Αστέρα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος (την 1η αγωνιστική είχε ρεπό) ήταν πολύ καλή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Νατσιούρας  Αντώνιος.