Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Ολοκληρώθηκε  η 13η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος ΕΠΣ Ημαθίας το πρωί του Σαββάτου 11/2/2017. Ο Αγροτικός Αστέρας αγωνίστηκε εντός έδρας, με την αντίστοιχη ομάδα του Μακεδόνα Βέροιας, στο γήπεδο της Αγίας Βαρβάρας και  νίκησε με 2 - 0.
Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Αθανάσιου Δεδίνη μπήκαν μουδιασμένοι στην αναμέτρηση  αλλά στη συνέχεια ανέβασαν στροφές και προηγήθηκαν στο 20' λεπτό με καλό σουτ του αφύλακτου Βελιάδη Θ., μέσα από την περιοχή, ενώ έχασαν καλές ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή για την επίτευξη περισσότερων τερμάτων.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας ξεκίνησε καλά, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεζε συνεχώς την αντίπαλη περιοχή. Τη λύση έδωσε στο 58' ο Δάμτσιος που με το δυνατό σουτ που δοκίμασε , στο μέσο του κέντρου με την
περιοχή των φιλοξενουμένων , έστειλε τη μπάλα στο ´´γάμα´´, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αστέρα και κλείδωσε τη νίκη.
Παρόλο που οι φιλοξενούμενοι έμειναν πίσω στο σκορ, πίεσαν περισσότερο αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Η απόδοση της παιδικής ομάδας του Αγροτικού Αστέρα ήταν πολύ καλή, για μια ακόμη αναμέτρηση.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Καραιωσήφ Α. με γιατρό τον ο κ. Τόπη Γεώργιο.