Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Νικήτρια αναδείχθηκε  η ανδρική ομάδα του Αγροτικού Αστέρα στον εντός έδρας αγώνα, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣ Ημαθίας, με την ομάδα της Ακαδημίας Μακροχωρίου , το απόγευμα  της Κυριακής 2/4/2017, με τελικό σκορ 3 – 0.
Η ομάδα του Αγροτικού Αστέρα μπήκε πολύ καλά στην αναμέτρηση και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ ο χορός των τερμάτων άνοιξε στο 30’’ με τον Σερασκιέρη όταν δέχτηκε κάθετη πάσα από τον Τσιλώνη στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων, μπήκε στην περιοχή σε τετ-α-τετ και πλάσαρε τον Μυλωνά. Ενώ στο 5’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αστέρα, ο Τσιλώνης που κέρδισε τη μπάλα σε απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων και με σουτ από κοντινή απόσταση την έστειλε στα δίχτυα. Το 3 – 0  διαμόρφωσε στο 31’ ο Αντωνιάδης μετά από ωραία πάσα του Κοντογιάννη, μπήκε από πλάγια αριστερά στην περιοχή, και με πολύ καλό σουτ σημάδεψε την απέναντι γωνία του Μυλωνά, καθαρίζοντας την αναμέτρηση από το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν  στον ίδιο ρυθμό χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι που πέτυχε ο Αντωνιάδης στο 74΄ και το τετ-α-τετ του Ρηγόπουλου στο 79’ , αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Μυλωνάς.
Η απόδοση της ομάδας ήταν πολύ καλή, με καλή κυκλοφορία της μπάλας, χρησιμοποιώντας πολλούς «μικρούς» στη σύνθεση της για μια ακόμη φορά, συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κώστας Μουρτζίλας): Νατσάλης, Ρηγόπουλος, Δήμου (79’ Πάντης), Κουβατσίδης, Σουλιώτης Α., Αντωνιάδης, Χατζηνικολάου (41’ Ζέρβας), Κοντογιάννης, Λασκάρογλου, Σερασκιέρης, Τσιλώνης (71’ Σουλιώτης Ι.)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ (Κώστας Τσακαλίδης): Μυλωνάς, Λούγκα, Αφεντούλης, Σαρκατζής, Βογιατζόγλου, Καρατζάς, Καρασαλίδης, Ψάλτης Γ., Κωστογλίδης, Ψάλτης Ν., Ξενιτίδης, Τσακαλίδης.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μοσχόπουλος Δ. με βοηθούς τον κ. Νησελίτη Α. και κ. Ζήση Μ.